Xiaomi StRaKz: neznámý telefon se objevil v benchmarku GeekBench

Tento rok společnost Xiaomi nastoupila s velmi agresivní strategií a překoná všechna očekávání. Netýká se to přitom jen prodejů v domovské Číně, ale i v dalších zemích, včetně Evropy a zámoří. Snaží se tak naplnit svůj vytyčený cíl v podobě sto milionů prodaných kusů. K dosažení tohoto cíle má přispět například otevření obchodů v zahraničních zemích a posílení offline prodeje. Součástí strategie je i uvedení mnoha modelů s dobrým hardwarem, stylovým vzhledem a zajímavou cenou. V úterý na serveru GeekBench unikly výsledky nového smartphonu s kódovým názvem Xiaomi StRaKz.

Xiaomi StRaKz: neznámý telefon se objevil v benchmarku GeekBench
Xiaomi StRaKz: neznámý telefon se objevil v benchmarku GeekBench

Kdo, nebo co je Xiaomi StRaKz?

Aktuálně neexistuje nic, co by alespoň naznačilo, o který telefon z dlouhé řady připravovaných novinek se jedná. Z výpisu benchmarku vyplývá, že procesorem je osmijádrový Qualcomm Snapdragon 625 s grafikou Adreno 506. Ve své době se jednalo o čip pro střední třídu, nicméně po více než dvou letech od představení ho můžeme označit jako procesor pro nižší střední třídu, či úplný „low-end“. Xiaomi StRaKz má dále 4 GB operační paměti, což by přeci jen směřovalo spíše k té nižší střední třídě.

Na procesoru Qualcomm Snapdragon 625 je postaveno opravdu hodně chytrých telefonů. Jen čínský gigant má sedm modelů s tímto čipem: Xiaomi Redmi Note 5 (Redmi 5 Plus), Redmi S2, Mi A1, Redmi Note 4, Redmi Note 4X, Mi Max 2 a Redmi 4 Prime. Tento procesor je absolutním lídrem na trhu s nízkými nároky a možná je nejvíce používaným čipem Qualcomm vůbec.

Při testu s jediným jádrem dosáhl Xiaomi StRaKz výsledku 902 bodů a při testu více jader zaznamenal skóre 1536 bodů. Výsledek benchmarku se zdá být na uvedenou hardwarovou výbavu poměrně nízký. Možná to může být kvůli chybě systémového softwaru. Operačním systémem testované novinky je Android 8.1 Oreo.

Co myslíte, jaký telefon se skrývá pod označením Xiaomi StRaKz?

Zdroje: gizchina.com, gizmochina.com, geekbench.com.

2 komentáře: „Xiaomi StRaKz: neznámý telefon se objevil v benchmarku GeekBench

 • 17. 5. 2018 (9:13)
  Permalink

  Místo vydávání dalších low-end modelů by už konečně měli dát na trh Mi7, Xiaomi nemá momentálně v ve vyšší třídě nic moc co nabídnout krom Mi Mix S2..

 • 17. 5. 2018 (9:28)
  Permalink

  To: Erik
  To s Vámi budu i souhlasit 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.