Xiaomi Mi 9 může být prvním telefonem s novým čipem Snapdragon 8150

Zhruba za měsíc to bude rok od představení osmijádrového procesoru Qualcomm Snapdragon 845, který se stal základem letošních vlajkových lodí. Můžeme tedy předpokládat, že představení nástupce, kterým bude Snapdragon 8150, je doslova za rohem.

Mezi představením a reálným nasazením do zařízení obvykle uplyne několik měsíců, takže loni patřil k prvním telefonům s novým Snapdragonem 845 Xiaomi Mi 8, který byl představen v květnu.

Qualcomm Snapdragon 8150

Předpokládá se, že i v případě očekávaného čipu Qualcomm Snapdragon 8150 bude Xiaomi mezi prvními, ne-li dokonce prvním výrobcem, jenž toto řešení použije. Nejlepší a nejnovější procesor by pochopitelně měla dostat vlajková loď, kterou v následujícím roce bude Xiaomi Mi 9.

Můžeme celkem spolehlivě predikovat, že Xiaomi Mi 9 bude představen v první polovině roku 2019. Nejpravděpodobněji se tak stane v květnu, nicméně nevylučujeme ani dřívější termín.

Xiaomi Mi 9 může být prvním telefonem s novým čipem Snapdragon 8150
Xiaomi Mi 9 může být prvním telefonem s novým čipem Snapdragon 8150

Mobilní platformu bude vyrábět společnost TSMC za použití sedminanometrového procesu. Bude mít samostatný koprocesor pro systém umělé inteligence. Podle známých specifik je architektura Snapdragon 8150 velmi podobná architektuře Kirin 980.

S čím přijde Xiaomi Mi 9?

Kromě čipu Qualcomm Snapdragon 8150 (původně označovaného jako 855) přijde nejvyšší model údajně se třemi zadními fotoaparáty. Primárním snímačem má být Sony IMX586 s rozlišením až 48 Mpx.

Z hlediska operační paměti očekáváme nejlevnější model se 6 GB RAM, vyšší varianta by pak mohla nabídnout 8 GB. Je možné, že nejvyšší verze přijde dokonce s 10 GB, podobně jako nedávno představený Mi Mix 3.

Na přední straně bude obrazovka typu AMOLED zatím neupřesněné velikosti. S ohledem na nedávné experimenty se čtečkou otisků prstů v modelech Mi 8 Exporer Edition a Mi 8 Pro bychom u Mi 9 čekali snímač v obrazovce. Počítat snad můžeme s podporou bezdrátové technologie nabíjení a určitou ochranou proti prachu a vlhkosti.

Možná přijde s novinkou Xiaomi Mi Mix 3s

Ve hře je ale přinejmenším ještě jedna varianta. Xiaomi Mi Mix 2s přišel loni v březnu a největším upgradem proti Mi Mix 2 byl nový procesor Snapdragon 845. To samé se může stát i letos.

V březnu 2019 by mohl přijít Xiaomi Mi Mix 3s. Přinejmenším na prezentaci Mi Mix 3 zaznělo, že verze s podporou 5G sítí přijde v prvním čtvrtletí 2019. Lze tedy předpokládat, že Mi Mix 3s přijde s identickým vzhledem a novějšími technologiemi. Kromě 5G by to mohl být i Snapdragon 8150.

Který telefon Xiaomi dostane procesor Qualcomm Snapdragon 8150?

Zdroje: gizmochina.com, gizchina.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.