Xiaomi Mi Mix 2s dostává aktualizaci na Android 9 Pie

Zatímco většina velkých výrobců teprve připravuje aktualizaci svých telefonů na poslední verzi Androidu, Xiaomi jim tak trochu vypálilo rybník. Bez výraznější publicity byla uvolněna veřejná vývojářská verze MIUI 10 8.9.7, jejímž základem je Android 9 Pie.

Díky tomu je Mi Mix 2s jedním z prvních zařízení Xiaomi, na kterém si uživatelé mohou vyzkoušet Android 9 Pie. V současnosti čínský výrobce testuje na Mi Mix 2s beta verzi a bude trvat několik týdnů, než dojde k vydání stabilního sestavení.

Ačkoli v seznamu provedených změn není o nějakém vylepšování zmínka, opravuje MIUI 10 8.9.7 několik drobných chyb. Zároveň vylepšuje výkon – jak můžete vidět na obrázku, Xiaomi Mi Mix 2s nyní dosahuje skóre kolem 276 000 bodů.

Výsledek Xiaomi Mi Mix 2s po aktualizaci na Android 9 Pie
Výsledek Xiaomi Mi Mix 2s po aktualizaci na Android 9 Pie

Sice to není nejvyšší výsledek, který jsme kdy viděli, ale rozhodně je lepší než předchozích 260 000 bodů. Ani to však nezlepší pozici telefonu v seznamu nejvýkonnějších mobilů dle společnosti AnTuTu.

Co přináší Android 9 Pie na Mi Mix 2s?

Majitelé Xiaomi Mi Mix 2s tvrdí, že uživatelské rozhraní se z hlediska vzhledu nezměnilo, ovšem výrazně se zlepšila jeho plynulost. Dříve hlášené problémy s aplikací fotoaparátu byly touto aktualizací zcela vyřešeny. Update také přináší nejnovější bezpečnostní záplaty – konkrétně ze září 2018.

Aktualizace je k dispozici ke stažení od 5. září, takže očekáváme, že by ji výrobce mohl v následujících dnech oficiálně ohlásit. Celkem logicky lze předpokládat, že i další vlajkové lodě Xiaomi a modely střední třídy brzy dostanou aktualizaci Android 9 Pie.

Uživatelům, kteří nemají dostatečné zkušenosti s ruční aktualizací telefonu, doporučujeme, aby vyčkali na oficiální aktualizaci Mi Mix 2s prostřednictvím OTA. Podle některých zdrojů se totiž objevují problémy s kompatibilitou mezi Androidem P a aplikacemi a hrami třetích stran.

Těšíte se na aktualizaci na Android 9 Pie?

Zdroje: gizchina.com, gizmochina.com.

Zajímá vás, jaký je Xiaomi Mi Mix 2s v praxi? Podrobili jsme ho důkladnému testu, s jehož výsledky seznamujeme ve článku Recenze Xiaomi Mi Mix 2s: špička v neotřelém kabátku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.