Xiaomi Mi Max 3: uniklé specifikace vypadají neuvěřitelně dobře

Chytré telefony Xiaomi řady Mi Max se vyznačovaly příznivou cenou a velkou obrazovkou, která je jejich hlavním rysem. Jak bude vypadat Xiaomi Mi Max 3, jehož technické parametry unikly na čínské sociální síti Weibo? Proti loňskému modelu to bude velký krok dopředu.

Začněme na přední straně, kde čeká IPS LCD obrazovka, která je jedním slovem obrovská. Na úhlopříčce 6,99″ bude zobrazovat 2160 x 1080 obrazových bodů, což znamená poměr stran 18:9. Ještě pět let zpátky byly tak velké displeje doménou malých tabletů, jako byl například Nexus 7. Telefony s takto rozměrnou obrazovkou bývaly v té době označovány jako phablety.

Specifikace Xiaomi Mi Max 3 na síti Weibo
Specifikace Xiaomi Mi Max 3 na síti Weibo

Na zadní straně bude čtečka otisků prstů a (pravděpodobně duální) fotoaparát s hlavním snímačem Sony IMX363 a rozlišením 20 Mpx. S ohledem na dosavadní trendy můžeme počítat s podporou automatické inteligence, která se bude starat o nastavení parametrů focení.

Na hranách najdeme tlačítka pro nastavení zvuku a zapnutí/vypnutí telefonu, „šuplíček“ na SIM a nebude chybět ani klasický 3,5mm konektor pro připojení sluchátek. Tělo telefonu bude s největší pravděpodobností skleněné.

Xiaomi Mi Max 3 jako zásadní upgrade

Ani hardwarová výbava, skrývající se v útrobách, nevypadá vůbec špatně. Srdcem bude nový osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 710, který si odbyl svou premiéru v nedávno představeném Xiaomi Mi 8 SE. Už to by samo o sobě proti Snapdragonu 625 v Mi Max 2 znamenalo veliký krok vpřed. Osm jader Kryo 360 bude taktovaných až na 2,2 GHz, grafiku zajišťuje akcelerátor Adreno 616 a rychlé mobilní připojení modem X15.

Z hlediska operační paměti mají být k dispozici dvě varianty: 4 GB, nebo 6 GB. Stejně tak interní úložiště budou patrně ve dvou kapacitách: 64, nebo 128 GB. Interní paměť tradičně půjde rozšířit prostřednictvím paměťových karet formátu microSD.

Z hlediska podporovaných technologií zmiňme například:

  • Bluetooth ve verzi 5.0
  • Wi-Fi s podporou 802.11 ac
  • GPS
Xiaomi Mi Max 3 prý bude podporovat bezdrátové nabíjení
Xiaomi Mi Max 3 prý bude podporovat bezdrátové nabíjení

K nabíjení baterie se slibně vypadající kapacitou 5500 mAh bude sloužit konektor USB-C. Dle neoficiálních informací bude Xiaomi Mi Max 3 podporovat rychlé nabíjení Qualcomm Quick Charge 3.0.

Soubory firmwaru, pocházející údajně z Mi Max 3, které se objevily zhruba před čtyřmi měsíci, ukázaly, že telefon může být vybaven dvěma reproduktory, bezdrátovým nabíjením a skenerem duhovky.

Jako operační systém bude na telefonu nainstalována MIUI 10, postavená na Androidu 8.1. Představení této novinky je očekáváno v polovině července.

Tak co říkáte na parametry Xiaomi Mi Max 3? Že vypadají lákavě?

Zdroje: portaltele.com.ua, gizchina.com, gizmochina.com, chinasmobile.gr.

1 komentář: „Xiaomi Mi Max 3: uniklé specifikace vypadají neuvěřitelně dobře

  • 16. 6. 2018 (21:54)
    Permalink

    Bude Xiaomi Mi Max 3 podporovat LTE 800MHz? Bude Xiaomi Mi Max 3 podporovat funkci VoLTE u českých operátorů (O2, TMo, Vodafone)?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.