Xiaomi Mi 7 prý nebude. Místo něj přijde Xiaomi Mi 8

Se zajímavou informací přišel web Xiaomi Today. Čínský gigant prý letos nevydá jako svou vlajkovou loď Xiaomi Mi 7 a letošní „top“ model ponese označení Xiaomi Mi 8. Jak velké je to překvapení?

Údajným důvodem k přeskočení jednoho čísla v řadě má být osmé výročí založení společnosti Xiaomi. Vynechání čísla přitom není až tak výjimečné, jak se může zdát. Například Microsoft uvedl po Windows 7, 8 a 8.1 rovnou Windows 10. Vynecháním Windows 9 chtěl naznačit, že začíná něco nového a nejedná se o pokračování stávající řady. Podobně v případě Applu figuruje iPhone X, který písmenem vybočuje z dlouhé řady číslovaných verzí. Kromě připomenutí výročí by tak čínský výrobce mohl naznačit novou éru svých vlajkových lodí. Přijde příští nejvyšší model s něčím revolučním?

Otázkou je důvěryhodnost této informace. Xiaomi Today totiž vychází z obrázku, publikovaného na čínské sociální síti Weibo. Na něm je úryvek z jakéhosi chatu, ve kterém jedna strana tvrdí, že v rámci oslav osmého výročí bude Mi 7 přejmenován na Mi 8. Rozhodně se tedy nejedná o žádné oficiální oznámení a je poměrně pravděpodobné, že se jedná o podvrh.

Xiaomi Mi 7 prý nebude. Místo něj přijde Xiaomi Mi 8
Xiaomi Mi 7 prý nebude. Místo něj přijde Xiaomi Mi 8

Ostatní uživatelé reagují na tuto zprávu překvapeně a spekulují o tom, zda bude nový telefon nějak radikálně odlišný od Xiaomi Mi 6 (který v našem e-shopu pořídíte od 9 999 Kč), nebo jestli se bude „sedmička“ přeskakovat jen kvůli výročí.

S čím hodlá Xiaomi Mi 8 přijít?

Je pravdou, že Xiaomi Mi 7 má přijít s několika novinkami, které by „obhájily“ posun na další číslo. Jednou z nich má být infračervená přední kamera s 3D technologií rozpoznávání obličeje. Bude, jak je letos v segmentu chytrých telefonů zvykem, umístěna ve výřezu obrazovky. Další očekávanou novinkou, kterou lze označit jako poměrně revoluční, má být čtečka otisků prstů, umístěná přímo v obrazovce. Displej typu OLED má používat technologii Always On.

Bude takto nějak vypadat Xiaomi Mi 8?
Bude takto nějak vypadat Xiaomi Mi 8?

Stejně, jako většina současných zařízení, může vlajková loď Xiaomi přijít ve dvou verzích – standardní s obrazovku velkou 5,6″ a variantě“Plus“ s displejem s úhlopříčkou 6,01 palce. Srdcem zařízení bude osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 845, kterému bude sekundovat 6 GB operační paměti. Podle neoficiálních zpráv budou k dispozici dvě verze interního úložiště: 64 a 128 GB. Na zadní straně mají být dva 16Mpx fotoaparáty ve vertikálním uspořádání. Energii má zajistit baterie s kapacitou 3350 mAh, telefon bude podporovat bezdrátové nabíjení Qi, které již čínský výrobce použil u nedávno představeného telefonu Xiaomi Mi MIX 2s.

Uvidíme, čeho se dočkáme 23. května, na kdy má Xiaomi připravenou tiskovou konferenci se zatím blíže neupřesněným programem.

Co myslíte, bude se letošní vlajková loď opravdu jmenovat Xiaomi Mi 8?

Zdroje: xiaomitoday.com, weibo.cn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.