Konečně se dočkáme: Xiaomi Mi Mix 3 bude představen 15. října

Poslední vlna úniků celkem jasně naznačuje, že uvedení další vlajkové lodě čínského výrobce je otázkou několika dní. Podle původních zpráv měla mít novinka premiéru 15. září, aktuální informace tvrdí, že Xiaomi Mi Mix 3 bude představen 15. října.

Vysouvací přední foťák

Včera se na webu objevil jeden z patentů společnosti Xiaomi, který popisuje design smartphonu Xiaomi Mi Mix 3, konkrétně způsob vysouvání předního fotoaparátu. Potvrdil dosavadní zvěsti o patrně nejunikátnější vlastnosti této novinky. Výrobce tímto způsobem vyřešil minimalizaci rámečků kolem obrazovky, aniž by se musel uchýlit k nevzhlednému výřezu.

Patent, týkající se Xiaomi Mi Mix 3
Patent, týkající se Xiaomi Mi Mix 3

Podle očekávání bude mít zařízení tenké rámečky, zatímco přední fotoaparát/kamera, senzory a pravděpodobně i systém 3D rozpoznávání obličeje budou umístěny ve vysouvací (zadní) části smartphonu.

Xiaomi Mi Mix 3 bude představen 15. října

Kromě toho byl publikována upoutávka, ze které vyplývá patrně nejzásadnější věc – totiž že Xiaomi Mi Mix 3 bude představen 15. října. Musíme však podotknout, že uvedený obrázek rozhodně nepůsobí oficiálním dojmem a může se jednat o podvrh.

Xiaomi Mi Mix 3 bude představen 15. října
Xiaomi Mi Mix 3 bude představen 15. října

Je ale pravdou, že několik čelních představitelů Xiaomi v minulosti uvedlo, že představení tohoto zařízení je naplánováno na říjen. Blížícímu se termínu také nasvědčuje snížení ceny aktuálního modelu Mi Mix 2s, který jsme podrobně recenzovali koncem srpna.

S čím přijde Mi Mix 3?

Na přední straně se můžeme těšit na AMOLED obrazovku s úhlopříčkou 6,0″ a rozlišením 2960 x 1440 obrazových bodů. Z toho plyne poměr stran 18,5:9 a jemnost fantastických 549 ppi.

Srdcem bude aktuálně nejlepší dostupný osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 845, taktovaný na 2,8 GHz. K dispozici budou varianty se 6, nebo 8 GB operační paměti. Interní úložiště by mělo být ve verzích 64, 128, nebo 256 GB.

Xiaomi Mi Mix 3
Xiaomi Mi Mix 3

Z dalších lákadel zmiňme například hlavní duální fotoaparát na zadní straně, snímač otisků prstů zabudovaný do displeje, nebo podporu rychlého nabíjení. Telefon by také měl mít dedikované tlačítko pro aktivaci hlasového asistenta Xiao AI.

Co říkáte na to, že Xiaomi Mi Mix 3 bude představen 15. října? Těšíte se?

Zdroje: china-review.com.ua, gizmochina.com, chinasmobile.gr, gizchina.com, portaltele.com.ua.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.