Hlasový asistent Xiao AI bude po aktualizaci podporovat angličtinu

Jedním z trendů současnosti jsou takzvaní „hlasoví asistenti“, tedy aplikace, které jsou schopné na základě vyřčených pokynů plnit různé úkoly. Xiaomi má své vlastní řešení Xiao AI, jehož největším nedostatkem je skutečnost, že funguje pouze v čínštině. To se však má změnit v příští aktualizaci.

Podíváme-li se na současnou situaci v segmentu hlasových asistentů, patrně nabudeme dojmu, že kdo nemá takovou aplikaci, ten jako by nebyl. Google má svého Asistenta, Apple Siri, Microsoft Cortanu, Amazon Alexu, Samsung Bixbyho a Xiaomi Xiao AI. Hlasoví asistenti se kromě mobilních telefonů vehementně prosazují v rostoucím sektoru chytrých reproduktorů.

Xiao AI neumí anglicky

Zatím žádný z uvedených nepodporuje češtinu, nicméně všichni hlasoví asistenti, s výjimkou Xiao AI, jsou schopni komunikovat v angličtině. Xiaomi přitom už nějaký ten pátek působí i na zahraničních trzích, kde se s čínštinou rozhodně neprosadí.

Hlasový asistent Xiao AI komunikuje s uživatelem pomocí hlasových příkazů
Hlasový asistent Xiao AI komunikuje s uživatelem pomocí hlasových příkazů

Na nedávno představeném Xiaomi Mi Mix 3 má hlasový asistent dokonce své vlastní hardwarové tlačítko, podobně jako Bixby na vybraných modelech od Samsungu. V Evropě se ale až dosud jednalo víceméně o zbytečnost – tedy pokud neumíte čínsky.

Tiskový mluvčí Xiaomi Donovan Sung uvedl v příspěvku na sociální síti Twitter: „Doufáme, že v budoucnu přidáme další jazyky do asistenta Xiaomi AI!“ Sung tak reagoval na kritiku uživatele, že je pro něj hlasový asistent v čínštině nepoužitelný.

Co hlasový asistent Xiaomi nabízí?

Stejně jako ostatní konkurenti, nabízí asistent od Xiaomi ovládání pomocí hlasových příkazů po stisku dedikovaného tlačítka. Aplikace funguje především s čínskými službami, jako je například WeChat, nicméně vývojáři pracují na dalším rozšíření.

Mezi hlavní funkce Xiao AI patří:

  • předpovědi počasí;
  • reprodukce médií z multimediálních služeb, jako je hudba a video;
  • fotografování bez dotyku telefonu;
  • posílání zpráv pomocí hlasu;
  • úplná synchronizace se zařízeními, které jsou součástí ekosystému chytré domácnosti Xiaomi.

Ocenili byste možnost používat asistenta Xiao AI v angličtině?

Zdroje: xiaomitoday.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.