Update Xiaomi Mi A1 na Android 8.1 se nepovedl – smazal historii SMS

Ve čtvrtek 28. června byla zahájena aktualizace telefonu Xiaomi Mi A1 na Android 8.1 Oreo. Instalační balíček velký 1,15 GB přinesl hned několik novinek, ale bohužel také problémy. Někteří uživatelé totiž po dokončení updatu nenašli své textové zprávy.

Aktuální stav (ke 2. červenci) je takový, že aktualizace byla pozastavena. Pokud byste ji nějakým způsobem obdrželi, důrazně doporučujeme ji zatím neinstalovat. Konkrétní problém tkví v tom, že po spuštění aplikace pro správu SMS a následném stisku tlačítka pro zobrazení posledních spuštěných programů dojde k vymazání historie zpráv. Jiné zdroje uvádějí, že ke smazání zpráv dojde po odstranění aplikace ze seznamu posledních spuštěných programů.

Podle dosavadních hlášení se uvedená chyba neprojevuje vždy. Hned několik uživatelů potvrdilo, že po updatu Xiaomi Mi A1 na Android 8.1 mají historii zpráv v pořádku. Na druhé straně i v naší poradně už se objevil případ uživatele, který o své zprávy (přinejmenším dočasně) přišel.

Druhá hlášená chyba způsobuje selhání služby SafetyNet. Tato služba poskytuje aplikační rozhraní, které vývojářům umožňuje zjistit, zda bylo zařízení poškozeno, běží na něm alternativní ROM nebo bylo infikováno škodlivým softwarem na nižší úrovni.

Co měla přinést aktualizace Xiaomi Mi A1 na Android 8.1?

Kromě těchto potíží je nová verze systému v pořádku. Aktualizace Xiaomi Mi A1 na Android 8.1 Oreo přináší funkce, jako je indikátor baterie pro zařízení připojená přes Bluetooth, adaptivní systémové téma, které se mění podle tapety, inovovaný launcher a nové emoji. Update dále zlepšuje kvalitu zvuku zařízení a přináší červnové bezpečnostní záplaty.

Výrobce se na základě zachycených hlášení od postižených uživatelů rozhodl aktualizaci pozastavit. Můžeme předpokládat, že pracuje na zjištění příčin a vyřešení formou opraveného aktualizačního balíčku. Každopádně po této zkušenosti doporučujeme před instalací aktualizací nejprve zálohovat SMS zprávy. Použít můžete například bezplatnou aplikaci SMS Backup & Restore.

Situaci budeme nadále sledovat a o dalším dění samozřejmě míníme informovat.

Provedli jste aktualizaci Xiaomi Mi A1 na Android 8.1? Narazili jste na výše uvedené problémy?

Zdroje: gizchina.com, gizmochina.com, androidpolice.com, xda-developers.com, china-review.com.ua.

3 komentáře: „Update Xiaomi Mi A1 na Android 8.1 se nepovedl – smazal historii SMS

 • 3. 7. 2018 (8:59)
  Permalink

  Dobrý den, a co problémy s vybíjením baterie, které byly? Stále platí ?
  Děkuji

 • 11. 7. 2018 (14:49)
  Permalink

  11.7.2018 ještě aktualizace nedorazila.

 • 18. 7. 2018 (12:46)
  Permalink

  Mám aktualizaci už skoro měsíc, SMS v pohodě…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.