Telefon Xiaomi Redmi S2 oficiálně představen! S čím přichází?

Dnes byl po řadě spekulací a úniků oficiálně představen nový telefon Xiaomi Redmi S2. Písmeno „S“ v jeho označení znamená „selfie“, což naznačuje jeho zacílení a částečně také parametry. Kolem schopnosti pořizovat pěkné fotografie sama sebe se také točila téměř polovina celé prezentace. Novinka chce konkurovat telefonům OPPO A3 a Vivo Y85, se kterými byla během představení opakovaně srovnávána.

Telefon Xiaomi Redmi S2
Telefon Xiaomi Redmi S2

Přední fotoaparát jako hlavní prvek výbavy

Obvykle bychom se na prvním místě věnovali designu, ale protože u tohoto modelu je hlavní přední fotoaparát, podíváme se nejprve na něj. Hodlá totiž zaujmout nejen hardwarovou stránkou, ale také softwarem, konkrétně algoritmy umělé inteligence, které by měly zajistit skutečně podařené snímky.

Nad 5,99palcovou obrazovkou je 16Mpx fotoaparát
Nad 5,99palcovou obrazovkou je 16Mpx fotoaparát

Na přední straně najdeme snímač s rozlišením 16 Mpx, což ve srovnání s konkurencí v podobě OPPO F7 se 25Mpx foťákem není úplně nejvíc. V případě nového Xiaomi však přední fotoaparát disponuje obrazovými body velkými 2μm, které by měly poskytovat lepší výsledky za horších světelných podmínek. Pochopitelně nechybí přední blesk, který u Redmi S2 napodobuje přirozené světlo.

Portrétní režim
Portrétní režim

Tím nejzásadnějším, co telefon Xiaomi Redmi S2 nabízí, je softwarová výbava, využívaná k vylepšení pořizovaných snímků. K dispozici jsou dva hlavní režimy umělé inteligence: portrét a krása (AI portrait a AI beauty). Portrétní režim může například rozpoznat různé nepravidelnosti a rozostření, takže pokud například máváte do fotoaparátu, bude váš snímek přesto ostrý. Režim krásy se zaměřuje především na správnou prezentaci make-upu. K dispozici je také režim HDR.

Režim krásy
Režim krásy

S čím dále přichází telefon Xiaomi Redmi S2?

Telefon Xiaomi Redmi S2 pokračuje v designových trendech nastolených touto čínskou společností. Na přední straně nabídne 5,99″ displej s rozlišením 720 x 1440 obrazových bodů a poměrem stran 18:9. Z hlediska vzhledu zaujmou jinak provedené plastové prvky pro antény ve tvaru písmene „U“. Těmi jako by se novinka inspirovala u OPPO R9S, který byl ve své době poměrně unikátní.

Xiaomi Redmi S2
Xiaomi Redmi S2

Zadní část Redmi S2 je vyrobena z kovu a obsahuje snímač otisků prstů. V dolní hraně je umístěn konektor microUSB a reproduktory, zatímco v horní části je konektor pro sluchátka a infračervený port.

Hardwarová výbava

Z hlediska hardwaru nepřišlo žádné velké překvapení. Srdcem telefonu je osvědčený osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 625. I v tomto roce se tento čip může stát důstojným zástupcem střední třídy. Z hlediska operační paměti a interního úložiště jsou připraveny dvě varianty: 3 GB + 32 GB a 4 GB + 64 GB. Pokud by vám tato kapacita nestačila, stále je tu možnost rozšířit ji paměťovou kartou microSD velkou až 256 GB. Tradičně se jedná o řešení v podobě hybridního slotu, kdy můžete telefon osadit buď dvěma kartami nano SIM, nebo jednou nano SIM a jednou paměťovou kartou.

Na spodní hraně jsou reproduktory a microUSB
Na spodní hraně jsou reproduktory a microUSB

Zadní fotoaparát je duální s vertikálním uspořádáním. První snímač fotí v rozlišení 12 Mpx, druhý v rozlišení 5 Mpx. Primární fotoaparát je údajně stejný, jako v Xiaomi Mi 6. Nabízí světelnost f/2,2, fázové ostření, LED blesk, funkci rozpoznání obličeje, režim portrétu a HDR.

Z dalších parametrů jmenujme baterii s kapacitou 3080 mAh, funkci odemknutí obličejem, Bluetooth 4.2 a infračervený vysílač.

Dostupnost a ceny

K dispozici budou tři barevné varianty: růžové zlato, platinové stříbro a šampaňské zlato. Otázkou tak zůstává, zda se později dočkáme i jiných původně avizovaných barev, třeba červené.

Verze se 3 GB operační paměti a 32GB úložištěm se bude prodávat za 999 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 3370 Kč, varianta se 4 GB RAM a 64GB interní paměti bude stát 1299 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 4380 Kč.

Telefon Xiaomi Redmi S2 sám o sobě vypadá jako slušná volba pro „selfíčkáře“ a můžeme prozradit, že se objeví i v našem e-shopu. Pokud ale nejste fanoušek focení sama sebe, máte u Xiaomi na výběr řadu jiných možností. Redmi 5 Plus (v našem e-shopu za 4690 Kč), Redmi Note 5 (u nás za 5989 Kč) jsou rozhodně zajímavé alternativy, pokud nehledáte telefon na focení selfies.

Co říkáte na telefon Xiaomi Redmi S2?

Zdroj: gizmochina.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.