Telefon Xiaomi Mi A2 Lite dostává update na Android 9 Pie

Koncem července byl představen telefon Xiaomi Mi A2 Lite. Až na několik odlišností se jednalo v podstatě o přístroj se stejným hardwarem, jaký měl předchozí model Mi A1. Protože se jednalo o zařízení, uvedené v rámci projektu Android One, obsahoval tento mobil čistý Android 8. Oreo bez jakékoli nadstavby.

V současnosti se tento model prodává v našem e-shopu za cenu od 3940 Kč. K dispozici je ve třech barevných variantách (modré, zlaté a černé) a třech kombinacích operační paměti a interního úložiště (3+32/4+32/4+64).

Koláč pro telefon Xiaomi Mi A2 Lite

Protože jde o zařízení s čistým Androidem, netrvají aktualizace tak dlouho, jako v případě telefonů s nadstavbou, kterou je nutné odladit pro každou novou verzi. Dalo se tedy předpokládat, že krátce po Mi A2 dostane nejnovější Android 9 Pie také telefon Xiaomi Mi A2 Lite.

Telefon Xiaomi Mi A2 Lite dostává update na Android 9 Pie
Telefon Xiaomi Mi A2 Lite dostává update na Android 9 Pie

První informace o dostupné aktualizaci začaly přicházet již minulý týden, kdy update na Android hlásili majitelé tohoto modelu z nedalekého Polska. Update se však začíná objevovat u uživatelů po celém světě. Velikost aktualizačního balíčku je 1002,8 MB.

Co přináší aktualizace?

Podle oficiálního seznamu provedených změn přináší nová verze operačního systému například FM rádio, adaptivní režim baterie a podsvícení obrazovky, jednodušší způsob ovládání telefonu pomocí gest a doporučování aplikací založené na základě kontextu. Součástí jsou také bezpečnostní záplaty k listopadu 2018 a funkce zaměřené na ochranu soukromí, jako například omezení přístupu k mikrofonu a fotoaparátu pro nečinné aplikace.

Aktualizace na Android 9 Pie pro telefon Xiaomi Mi A2 Lite je šířena tradiční formou OTA, tedy vzduchem. Jako obvykle bude uvolňována v několika etapách, takže je možné, že někteří majitelé tohoto zařízení budou muset počkat na její dostupnost několik dnů až týdnů.

Dá se říci, že Xiaomi Mi A2 Lite je tak aktuálně jedním z nejlevnějších telefonů, na kterém si můžete již v dohledné době vyzkoušet nejnovější verzi operačního systému Android. Navíc výrobce nedávno přislíbil i update na příští Android Q.

Máte telefon Xiaomi Mi A2 Lite? Už jste dostali aktualizaci na Android 9 Pie?

Zdroje: china-review.com.ua, portaltele.com.ua, androidpolice.com, forum.xda-developers.com.

3 komentáře: „Telefon Xiaomi Mi A2 Lite dostává update na Android 9 Pie

 • 5. 12. 2018 (11:46)
  Permalink

  No, zatím nic. 😀

 • 5. 12. 2018 (22:32)
  Permalink

  U mě taky zatím nic.

 • 6. 12. 2018 (8:03)
  Permalink

  Dobrý den,

  dle neoficiálních zpráv byla tato aktualizace kvůli zjištěným problémům pozastavena. Předpokládá se, že znovu spuštěna bude v průběhu prosince.

  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.