MIUI 9 – tipy a triky: tajné kódy pro telefony Xiaomi

Opět tu máme úterý a s ním tradičně i 37. pokračování našeho cyklu MIUI 9 tipy a triky. Tentokrát se podíváme na takzvané „tajné kódy“ (v originále „secret codes“), což jsou číselné kombinace, které po vyťukání na číselníku telefonu vyvolají nějakou (zpravidla běžně jinak nedostupnou) akci nebo funkci.

Informace a testování: *#*#4636#*#*

Sekvence *#*#4636#*#* otevře nabídku Informace a testování. V ní můžete prohlížet informace o telefonu (či přesněji řečeno o SIM kartách), povolovat a zakazovat VoLTE, podívat se na informace o baterii, statistiku použití či podrobnosti o nastavení bezdrátové sítě.

Test hardwaru: *#*#6484#*#* nebo *#*#64663#*#*

Sekvence *#*#6484#*#* nebo *#*#64663#*#* vám zpřístupní sekci pro testování hardwaru, často používanou servisními techniky. Zde můžete vyzkoušet funkčnost jednotlivých komponent telefonu, jako jsou vibrace, mikrofon, reproduktor, senzor přiblížení, čtečka otisků prstů, hardwarová tlačítka, notifikační LED a další.

Identifikace zařízení: *#06#

Pokud potřebujete zjistit identifikátory telefonu, jako jsou IMEI (unikátní číslo přidělené výrobcem mobilnímu telefonu) či MEID (globálně jedinečné číslo identifikující fyzický kus), vyťukejte na klávesnici svého telefonu kombinaci *#06#.

Identifikace zařízení
Identifikace zařízení

Odeslání chybového hlášení: *#*#284#*#*

Pokud máte pocit, že v systému je chyba, můžete odeslat chybové hlášení vývojářům ROMky MIUI. Cesta je poměrně snadná – stačí vyťukat na číselníku sekvenci *#*#284#*#* a povolit odeslání chybového hlášení.

Odeslání hlášení
Odeslání hlášení

Zobrazení informací o kalendářích: *#*#225#*#*

Chcete-li se podívat, se kterými kalendáři pracuje výchozí aplikace Kalendář a kolik máte uložených událostí, zadejte na číselníku *#*#225#*#*. Zobrazí se výpis propojených kalendářů a počet v nich uložených položek.

Zobrazení informací o kalendářích
Zobrazení informací o kalendářích

Podrobnosti o telefonu: *#*#564548#*#*

Sekvence *#*#564548#*#* by měla zobrazit podrobnosti o zařízení, jako jsou podrobná verze softwaru, verze hardwaru, datum výroby, verze modemu, číslo sestavení a další. Na redakčním testovacím telefonu Xiaomi Mi 5 Plus se však informace nezobrazily.

Obnovení telefonu do továrního nastavení: *2767*3855# nebo *#*#7780#*#*

Zadání kódu *2767*3855# by mělo údajně vést k resetu zařízení do továrního nastavení, tedy ke smazání všech aplikací, nastavení a dat. Telefon by poté měl být ve stavu, jako byste ho právě rozbalili z krabičky (kromě toho, že nedochází k návratu na starší verze Androidu ani MIUI). Z pochopitelných důvodů jsme tuto sekvenci na redakčním telefonu nezkoušeli. Stejného účinku by údajně mělo jít dosáhnout zadáním *#*#7780#*#*.

Záloha multimediálních souborů: *#*#273282*255*663282*#*#*

Zadáním sekvence *#*#273282*255*663282*#*#* by údajně mělo dojít k okamžité záloze dat do cloudu MIUI. To však nemůžeme potvrdit – na testovacím telefonu se nic takového neodehrálo.

Ladící informace ke Službám Google Play: *#*#426#*#*

Informace o ladění informací ke službě Google Play se poprvé objevily v roce 2012. Ve své původní verzi poskytovaly způsob přístupu k rozhraní Google API a OAuth 2.0. Od té doby se rozšířily a pracují s různými službami Google. Jak se k nim dostat? Zadejte *#*#426#*#*.

Ladící informace ke Službám Google Play
Ladící informace ke Službám Google Play

Rlz Debug UI: *#*#759#*#*

Jsou tajné kódy, u kterých je jasné, co dělají. V tomto případě bohužel nevíme, kam jsme se vlastně po zadání kódu *#*#759#*#* dostali. Sekce je nazvaná Rlz Debug UI, a kromě jakéhosi jedinečného identifikátoru zobrazuje nastavení pingů a dovoluje vypnutí a zapnutí režimu OEM. Pokud by někdo ze čtenářů věděl více podrobností o této sekci, budeme rádi, když se s námi podělíte o informace.

Rlz Debug UI
Rlz Debug UI

Znáte nějaké další tajné kódy?

Dnešní díl jsme zakončili desátým kódem a za týden vám přineseme další sbírku. Znáte nějaké další tajné kódy? Neváhejte a dejte nám o nich vědět v komentářích pod článkem! V ideálním případě je zařadíme do příštího vydání MIUI tipů a triků.

Další díly seriálu MIUI 9 – tipy a triky

Na další pokračování se můžete těšit už za týden, tedy v úterý 13. listopadu.

Znáte nějaké další tajné kódy? Dejte nám o nich vědět v komentářích pod článkem!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.