Uživatelé hlásí po aktualizaci problémy s Xiaomi Mi A2

Xiaomi Mi A2 je zatím posledním počinem čínského výrobce na poli telefonů s čistým operačním systémem Android, tedy bez nadstavby MIUI. Po poslední aktualizaci však uživatelé hlásí problémy s Xiaomi Mi A2.

Model Mi A2 spatřil světlo světa 24. července jako nástupce vůbec prvního telefonu čínského výrobce v rámci projektu Android One – Xiaomi Mi A1. Spolu s ním byla představena také verze „Lite“, která však po hardwarové stránce zcela odpovídá loňskému modelu.

Problémy s Xiaomi Mi A2

Nejzásadněji komplikuje používání telefonu vysoká spotřeba baterie, která se po poslední aktualizaci začala projevovat. Důvodem je údajně nepřetržitý běh všech jader procesoru na maximální výkon, což se pochopitelně velmi radikálně podepisuje na spotřebě elektrické energie. Výdrž odpovídá tomu, že telefon běží na nejvyšší výkon, takže se počítá maximálně na několik hodin.

V tuto chvíli není známo, co přesně způsobuje zatížení všech jader procesoru. Dotčení uživatelé dospěli (nutno podotknout, že k neoficiálnímu) závěru, že potíže mají příčinu v nějaké chybě, která souvisí se snímačem otisků prstů.

Tuto variantu však vyvrací několik uživatelů, kteří odstranili všechny uložené otisky a přestali používat tento způsob odemykání. I poté však narazili na to, že baterie doslova mizela před očima vlivem maximálního zatížení.

Uživatelé hlásí po aktualizaci problémy s Xiaomi Mi A2
Uživatelé hlásí po aktualizaci problémy s Xiaomi Mi A2

Pátrání po příčině

Další uživatelé jsou přesvědčeni, že problém je způsoben chybou ve Službě Google Play, a navrhují odstranit data aplikace. Přinejmenším jeden uživatel, který to zkusil, však hlásí, že problémy s Xiaomi Mi A2 neustaly a podivné chování trvá. Řešením nebylo ani odemknutí bootloaderu (což obnoví tovární nastavení), opětovné nastavení telefonu, provedení dalšího vymazání a uzamčení bootloaderu.

Jako dočasné, avšak velmi nepraktické řešení, se jeví restartování telefonu každou jednu až dvě hodiny. Čistě z praktického hlediska se však jedná o poměrně zásadní komplikaci, zásadně ovlivňující možnost používání.

Samotný výrobce se k problémům s Xiaomi Mi A2 zatím nevyjádřil, takže v tuto chvíli můžeme jen sledovat situaci a hledat možné souvislosti.

Máte po aktualizaci problémy s Xiaomi Mi A2? Dejte nám o nich vědět v diskuzi!

Zdroje: gizchina.com, xiaomitoday.com, xda-developers.com.

2 komentáře: „Uživatelé hlásí po aktualizaci problémy s Xiaomi Mi A2

 • 16. 11. 2018 (19:32)
  Permalink

  Neustále píše, že nejste připojení na Wi-Fi i když je zaplá, často se vypíná a sám zapíná, z nějakého důvodu je velká spotřeba baterie 😕

 • 19. 11. 2018 (8:03)
  Permalink

  Dobrý den,
  v první řadě bych doporučil provést zálohu a následně reset do továrního nastavení.
  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.