3 (ne)známé produkty Xiaomi: mikrovlnka, hodinky a žehlička na vlasy

Je tu pátek, což na našem blogu znamená, že vám představujeme méně známé či neznámé produkty Xiaomi. Ani tentokrát to nebude jinak. Co vás v tomto vydání čeká? V první řadě to bude nová mikrovlnka, dále klasické quartzové hodinky, a nakonec žehlička na vlasy.

Xiaomi OCooker Microwave – mikrovlnka

Docela dlouho jsme tu neměli žádný produkt do kuchyně, takže s první novinkou zamíříme právě tam. Společnost Xiaomi tento týden na své crowdfundingové platformě Youpin představila novou mikrovlnnou troubu. Jmenuje se Xiaomi OCooker Microwave a z hlediska vývoje, výroby a servisu za ní stojí firma Guangdong Kitchen Technology Co., Ltd..

Xiaomi OCooker Microwave
Xiaomi OCooker Microwave

Nová mikrovlnka přichází s elegantním retro vzhledem s hladkými křivkami a zaoblenými hranami. Na ovládacím panelu je připraveno šest mechanických tlačítek a ovládací kolečko v klasickém chromovém designu. Objem trouby je 18 litrů, díky čemuž by měla splnit potřeby rodiny se dvěma až čtyřmi osobami.

Generátor mikrovlnného záření (magnetron) vyrábí japonská společnost Toshiba. Dodává se s mikrokrystalickou keramickou deskou a dosahuje výkonu 700 W. Teplo je šířeno rovnoměrně do všech stran, díky čemuž budou mít potraviny perfektní chuť, protože všechny strany, horní i dolní část budou rovnoměrně zahřáté.

Mikrovlnka od Xiaomi
Mikrovlnka od Xiaomi

Kromě ohřívání podporuje mikrovlnka Xiaomi OCooker Microwave rozmrazování masa, drůbeže, mořských plodů a dalších potravin. Domácí kuchyňské řešení nabízí devět klíčových gurmánských menu s přístupem jedním klepnutím. Z hlediska bezpečnosti poskytuje pětistupňovou radiační ochranu, ochranu trojitým mikrospínačem a dětský zámek.

Novinka se prodává za cenu 399 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 1360 Kč. Zahájení dodávek se očekává 26. června.

Chromovaná tlačítka
Chromovaná tlačítka

Xiaomi I8 – quartzové hodinky

Další produkt, který čínská společnost představila na sklonku minulého týdne, je možná trochu překvapivý. Xiaomi má ve svém portfoliu hned několik modelů chytrých hodinek, ze kterých si vybere asi každý. Aktuální novinka však vyrazila dech i zkušeným redaktorům – nejnovější představené hodinky Xiaomi I8 totiž vůbec nejsou chytré. Jsou to tradiční quartzové hodinky.

Nové hodinky Xiaomi I8
Nové hodinky Xiaomi I8

Začněme tím, že ciferník je kryt safírovým sklíčkem odolným proti poškrábání a samotné hodinky nabízejí ochranu proti vodě při ponoření do hloubky až 50 metrů. Na první pohled je evidentní snaha o eleganci a jednoduchý design. K dispozici jsou dvě varianty: jedna má průměr těla 41 milimetrů, druhá 36 milimetrů. Tloušťka těla hodinek je v obou případech 6,2 milimetrů a na zápěstí je upevníte ocelovým řemínkem.

Ciferník chrání safírové sklíčko
Ciferník chrání safírové sklíčko

Pohyb ručiček zajišťuje 2,28mm quartzový mechanismus Citizen Citroën a o napájení se stará běžná knoflíková baterie, která má vydržet až pět let provozu.

Cena hodinek Xiaomi I8 je 399 čínských jüanů, což je v přepočtu přibližně 1360 Kč.

Quartzové hodinky Xiaomi I8
Quartzové hodinky Xiaomi I8

Xiaomi Yueli Mini Hair Straightener – žehlička na vlasy

Do třetice všeho dobrého tu máme žehličku na vlasy Xiaomi Yueli Mini Hair Straightener. Ta je zajímavá především skutečností, že je bezdrátová, takže během používání není nutné se omezovat na dostupnost elektrické zásuvky. Energii zajišťuje baterie, díky čemuž se při provozu obejde úplně bez kabelů.

Xiaomi Yueli Mini Hair Straightener
Xiaomi Yueli Mini Hair Straightener

K žehlení vlasů je připravena keramická vyhřívaná plocha, emitující záporné ionty, čímž eliminuje statickou elektřinu vlasů. K dispozici jsou dvě úrovně: 160 a 200 stupňů Celsia, což jsou ideální teploty pro narovnání vlasů bez poškození a bez rizika spálení. Další výhodou je rychlé zahřívání – díky technologií rychlého topení MGH můžete zapomenout na čekání. Přístroj stačí zapnout a (pokud má nabitou baterii) okamžitě si můžete vychutnat optimální výkon a začít narovnávat vlasy.

Žehlička na vlasy od Xiaomi
Žehlička na vlasy od Xiaomi

Akumulátor s kapacitou 2500 mAh a můžete nabíjet pomocí USB a z nuly na 100 % se nabije za méně než 150 minut. Úroveň nabití a teplota žehličky je indikována barevnými LEDkami. Rozměry přístroje jsou 23 × 35 × 193 milimetrů při hmotnosti 164 gramů.

Pokud vás tato žehlička zaujala natolik, že byste ji chtěli mít doma, seženete ji například na GearBestu za 42 dolarů, což je v přepočtu asi 910 Kč.

Xiaomi Yueli Hair Straightener
Xiaomi Yueli Hair Straightener

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnešních produktů byste rádi našli v našem e-shopu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.