3 (ne)známé produkty Xiaomi: reproduktor, klávesnice a antibakteriální gel

Máme tu pátek, což kromě blížícího se víkendu jednoznačně znamená také další pokračování našeho seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi. Dnes to bude od každého něco. Začneme chytrým reproduktorem, následovat bude stylová bezdrátová klávesnice, a nakonec představíme antibakteriální gel.

Xiaomi Xiaoai Bluetooth Portable Speaker – chytrý reproduktor

Přenosné Bluetooth reproduktory získávají stále větší zájem uživatelů, kteří oceňují jejich zvukové schopnosti a kompaktní provedení. Úplnou novinkou je v portfoliu Xiaomi Xiaoai Bluetooth Portable Speaker.

Čínský gigant ho představil minulý čtvrtek v rámci prezentace Xiaomi Mi Mix 3, kvůli čemuž reproduktor tak trochu zapadl. Novinka se od svých předchůdců liší především válcovým tvarem a přítomností hlasového asistenta s umělou inteligencí Xiao Ai, který však bude k dispozici jen v čínštině.

Xiaomi Xiaoai Bluetooth Portable Speaker
Xiaomi Xiaoai Bluetooth Portable Speaker

Přístroj je k dispozici pouze v bílé barvě, váží jen 52 gramů. Díky deklarované odolnosti proti vodě ho lze používat například v koupelně či na jiném podobném místě, kde může být vystaven vlhkosti. Reproduktor je vyroben z kvalitního bílého ABS + PC plastu – materiál je odolný proti poškrábání, neztrácí barvu ani lesk.

Poslouží jako handsfree
Poslouží jako handsfree

I když přenosné reproduktory Xiaomi i přes svou malou velikost hrály poměrně pěkně, Xiaomi Xiaoai Bluetooth Portable Speaker hodlá jít ještě o kousek dál. Gadget nabízí díky technologii DRC ještě lepší kvalitu zvuku. Jde o dynamický kompresní algoritmus, který poskytuje čistší zvuk bez deformace a s přiměřenými basy.

Reproduktor Xiaoai lze použít jako handsfree nebo virtuálního asistenta. Chytrý reproduktor nabízí užitečné funkce, jako je předpověď počasí, vzdálené spuštění zařízení z ekosystému Xiaomi nebo telefonické spojení s někým v seznamu kontaktů. Zařízení komunikuje pomocí Bluetooth verze 4.2.

Chytrý bezdrátový reproduktor
Chytrý bezdrátový reproduktor

Zabudovaný akumulátor s kapacitou 480 mAh poskytuje energii až na čtyři hodiny přehrávání hudby nebo 45 dní v pohotovostním režimu. Když se vybije, lze ho nabít přes konektor microUSB.

Xiaomi Xiaoai Bluetooth Portable Speaker
Xiaomi Xiaoai Bluetooth Portable Speaker

Xiaomi Xiaoai Bluetooth Portable Speaker se na čínském trhu prodává za 49 čínských jüanů, což je v přepočtu na naši měnu asi 160 korun. Cena je velmi atraktivní, jen je škoda, že kvůli absenci cizích jazyků nedokáže mimo domovskou zemi využít svůj potenciál. Prodeje začali minulou neděli a k dostání je třeba na Banngood za 600 Kč.

Xiaomi Mijia DOT Mechanical Keyboard – bezdrátová klávesnice

Druhým produktem, který si dnes představíme, je retro mechanická klávesnice Xiaomi Mijia DOT Mechanical Keyboard. Jejím signifikantním znakem jsou kulatá tlačítka a vzhled, připomínající vzdáleně mechanické psací stroje.

Signifikantním znakem jsou kulatá tlačítka
Signifikantním znakem jsou kulatá tlačítka

Jedná se však o multiplatformní klávesnici, kterou díky podpoře Bluetooth 3.0 můžete bezdrátově připojit k dalším zařízením. Nový model byl vytvořen ve spolupráci se šanghajskou společností Lueofeike Culture Co.

Xiaomi Mijia DOT Mechanical Keyboard
Xiaomi Mijia DOT Mechanical Keyboard

Klávesnice je kompaktní – její rozměry jsou 296,6×144,5×30,6 milimetrů při hmotnosti 800 gramů. K vašim službám je připraveno celkem 79 mechanických kláves s LED podsvětlením, z toho 12 „multimediálních“.

Energii zajišťuje integrovaný dobíjecí akumulátor s kapacitou 4000 mAh, který by měl vydržet až tři týdny provozu na jedno nabití. Pokud nechcete řešit nabíjení nebo vám z nějakého důvodu nevyhovují bezdrátové klávesnice, lze tento model také připojit kabelem do USB.

Bezdrátová klávesnice
Bezdrátová klávesnice

Xiaomi Mijia DOT Mechanical Keyboard dokáže fungovat s telefony a tablety s operačními systémy Android a iOS. Bez problémů ji lze připojit i k počítačům a notebookům s Windows nebo MacOS.

Retro vzhled evokuje psací stroj
Retro vzhled evokuje psací stroj

Na boku najdete kromě nabíjecího a datového konektoru microUSB dva přepínače. Jedním se volí operační systém, druhé slouží k vypnutí a zapnutí Bluetooth.

Na boku jsou dva přepínače
Na boku jsou dva přepínače

Stylová retro klávesnice stojí na čínském trhu 379 čínských jüanů, tedy přibližně 1240 Kč. Na výběr je ze čtyř barev: bílé, červené, tyrkysové a žluté. Pořídit ji můžete také na AliExpressu, kde začíná na 2200 korunách.

Xiaomi Antibacterial Disposable Hand Spray – antibakteriální gel

Na závěr tu máme další novinku tohoto týdne: antibakteriální gel ve spreji Xiaomi Antibacterial Disposable Hand Spray. Něco podobného určitě oceníte v situacích, kdy nemáte možnost umývat si ruce tradičním způsobem.

Xiaomi Antibacterial Disposable Hand Spray - antibakteriální gel
Xiaomi Antibacterial Disposable Hand Spray – antibakteriální gel

Za produktem stojí čínská společnost Shanghai Yujia Technology Co. K dispozici je ve dvou voňavých variantách: grapefruitové nebo oceánské.

Antibakteriální gel ve spreji
Antibakteriální gel ve spreji

Uvnitř nádobky je dezinfekční čisticí látka, která má podle slibů výrobce likvidovat 99 % bakterií. Se svými rozměry 117×50 milimetrů se v pohodě vejde do kabelky či malé tašky, kde nezabere mnoho místa. V jednom balení je 17,5 mililitrů roztoku, který se aplikuje ve formě spreje. Lahvičku nelze znovu naplnit, takže po spotřebování je potřeba pořídit novou.

Čisticí látka má podle výrobce likvidovat 99 % bakterií
Čisticí látka má podle výrobce likvidovat 99 % bakterií

Jedno balení antibakteriálního gelu na dlaně Xiaomi Antibacterial Disposable Hand Spray si výrobce cení na 35 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 115 českých korun. Na AliExpressu ho můžete pořídit v sadě po třech za asi 340 korun.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem e-shopu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.