3 (ne)známé produkty Xiaomi: ventilátor, sportovní boty a herní myš

Opět je tu pátek a s ním samozřejmě to, na co určitě čekáte: 49. pokračování pravidelného seriálu, ve kterém představujeme více či méně známé produkty z portfolia čínské společnosti Xiaomi. Tentokrát to budou samé novinky! První je stojanový ventilátor, který můžete ovládat z mobilu. Dále to jsou inovované sportovní boty. Do třetice všeho dobrého je to špičková herní myš.

Xiaomi Mijia Natural Wind Fan – stojanový ventilátor

Jako první tu máme druhou generaci stojanového ventilátoru Xiaomi Mijia Natural Wind Fan, který určitě oceníte v nadcházejících horkých dnech. Proti první verzi má čerstvě představená novinka nižší spotřebu energie, menší hmotnost, nezávislé dálkové ovládání a další vylepšení včetně hlasového ovládání.

Xiaomi Mijia Natural Wind Fan
Xiaomi Mijia Natural Wind Fan

Asi nejzásadnější vlastností je simulace přirozeného větru, které je dosahováno náhodnou změnou rychlosti. Na první pohled je vidět sedm lopatek, které mají v porovnání s tradičními ventilátory zajistit rovnoměrnější průtok vzduchu. Z pohledu uživatele je prý takový přísun vzduchu vnímán jako komfortnější. K dispozici je deset různých úrovní intenzity foukání.

Ventilátor od Xiaomi vás zaručeně ochladí
Ventilátor od Xiaomi vás zaručeně ochladí

Dalším kladem je nízká hlučnost, dosahující jen 31,5 dB. Přístroj navíc nepotřebuje elektrickou zásuvku – je totiž dodáván s akumulátorem s kapacitou 2800 mAh, který při nejnižším výkonu. vystačí na 500 hodin provozu. Zařízení i s baterií váží jen 3,9 kg, díky čemuž se s ním snadno manipuluje.

Ventilátor váží necelé 4 kg
Ventilátor váží necelé 4 kg

Velmi příjemným bonusem je dálkový ovladač, komunikující přes Bluetooth. Zařízení lze také připojit do systému chytré domácnosti a ovládat z aplikace Mijia v chytrém telefonu, kde je k dispozici sto úrovní nastavení rychlosti větru a možnost aktivovat dětskou pojistku.

O stojanový ventilátor byl daleko větší zájem, než výrobce čekal – po zahájení prodejů se jeho zásoby vyprodaly během jediné minuty. Na GearBestu je k sehnání, ovšem rozhodně ne za lidovou cenu – stojí 199,99 dolarů, což je v přepočtu asi 4370 Kč, skoro čtyřikrát víc, než za kolik se prodával v Číně.

Xiaomi Mi Sneakers 2 – sportovní boty

Od příslušenství do domácnosti se přesuneme k obuvi, konkrétně k novým sportovním botám Xiaomi Mi Sneakers 2. Také v tomto případě se jedná o v pořadí druhou, vylepšenou generaci. Při tvarování stélky je použita speciální metoda lisování pěti vrstev, jejímž výsledkem má být lepší ochrana nohou při odskocích a nárazech. Zlepšení se dotklo také podešve, která by u letošní verze měla být odolnější, méně deformovatelná a především pohodlnější.

Xiaomi Mi Sneakers 2
Xiaomi Mi Sneakers 2

Vršek boty je vyroben trojrozměrným bezešvým pletacím procesem, který poskytuje této části vysokou míru pružnosti. Na každé botě je díky této technologii jen jeden jediný šev. Materiál je velmi odolný, takže tenisky můžete prát v pračce, aniž byste se museli bát jejich poškození.

Sportovní boty od Xiaomi
Sportovní boty od Xiaomi

Xiaomi Mi Sneakers 2 šly do prodeje ráno 11. června a jsou k dostání na partnerských e-shopech Xiaomi. Pro muže a ženy je k dispozici celkem šest druhů barevných kombinací, u ženských modelů je to bílá a dva odstíny oranžové, mužské modely zahrnují černou, bílou, modrou a šedou.

Dámské boty jsou ve velikostech 36 až 39, pánské pak 39 až 46. Cena zůstala ve srovnání s předchozí generací stejná – 199 čínských jüanů, tedy v přepočtu jen 680 Kč.

Xiaomi Mi Gaming Mouse – herní myš

Třetím a posledním produktem, který možná neznáte, je herní myš Xiaomi Mi Gaming Mouse. Její představení navazuje na novinku v podobě bezdrátové myši Xiaomi Mi Wireless Mouse Youth Edition, o které jsme psali před týdnem.

Xiaomi Mi Gaming Mouse
Xiaomi Mi Gaming Mouse

Tato myš láká na ergonomický design, vysokou citlivost a přesnost. To ocení především hráči, vyžadující rychlé reakce například při zaměřování cíle, které může být rozhodujícím okamžikem celé hry. Citlivost (dpi) je uživatelsky nastavitelná, díky čemu se myška přizpůsobí individuálním potřebám.

Myš je vybavena profesionálním herním optickým senzorem s citlivostí 7200 dpi, podporujícím pět nastavení úrovní rychlostí. Kromě tradičních tlačítek a kolečka jsou na před kolečkem ještě dvě tlačítka. Jedno lze použít ke zvýšení rychlosti snímání, zatímco druhé ke snížení. K dispozici je také LED indikátor, zobrazující v reálném čase nastavenou rychlost.

Herní myš
Herní myš

Myš lze provozovat ve dvou režimech – bezdrátovém i bezdrátovém. Výrobce doporučuje drátový režim pro hraní her kvůli lepší konektivitě a stabilitě a bezdrátový režim pro běžné domácí nebo kancelářské práce.

My Gaming Mouse od Xiaomi je kompatibilní jak s operačním systémem Windows, tak s MacOS společnosti Apple. Její cena je 249 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 850 Kč.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnešních produktů byste si rádi koupili v našem e-shopu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.