3 (ne)známé produkty Xiaomi: plynová maska, otvírák na víno a stabilizátor

Máme tu pátek, který je sice státním svátkem, ale i tentokrát vám představíme tři produkty z portfolia společnosti Xiaomi, které možná neznáte. Dnes to budou plynová maska s ventilátorem, elektrický otvírák na víno a stabilizátor pro mobilní telefon.

Xiaomi Mijia Honeywell Mask – plynová maska

Prvním tipem možná uděláme radost čtenářům z Ostravska a dalších podobně znečištěných regionů. Xiaomi Mijia Honeywell Mask navazuje na masku Xiaomi Air Wear PM0.3, kterou jsme představovali v dubnu tohoto roku. V tomto případě se však jedná o plynovou masku s filtrem a integrovaným ventilátorem, která slibuje vysoký stupeň ochrany, je docela komfortní, má dobrý přívod vzduchu a filtr s nízkým odporem.

Xiaomi Mijia Honeywell Mask
Xiaomi Mijia Honeywell Mask

Ventilátor zajišťuje přísun čistého vzduchu a brání pocitu dušení. Má dvě rychlosti – normální a rychlou – mezi kterými lze přepínat klepnutím na tlačítko pro zapnutí. Filtr klade malý odpor i v situaci, kdy je zcela zanesený.

Ventilátor masky má dvě rychlosti
Ventilátor masky má dvě rychlosti

Maska Xiaomi Mijia Honeywell slibuje pohodlí, která se projevuje různými způsoby. Ventilátory vytvářejí hluk menší než 50 dB, součásti jsou spojeny silikonovým těsněním, které zabrání zamlžení brýlí. Bavlněné uchycení zajišťuje pohodlné, a přitom bezpečné uchycení na uších.

Součástí masky je ventilátor
Součástí masky je ventilátor

Má minimalistický vzhled, který přichází ve dvou variantách: bílé a černé. Je dodávána s magnetickým pouzdrem, které slouží k rychlé a pohodlné výměně filtru. Energii ventilátoru dodává baterie, která na jedno nabití vydrží fungovat až tři hodiny. K nabíjení slouží standardní microUSB port.

Maska je v černé a bílé barvě
Maska je v černé a bílé barvě

Základní parametry Xiaomi Mijia Honeywell Mask:

  • Plynová maska s aktivním ventilátorem.
  • Rozměry: 87 × 112 × 66 milimetrů.
  • Maximální hlučnost: méně než 50 dB.
  • Pracovní doba: 3 hodiny (při standardní rychlosti větráku).
  • Materiál: silikon a plast.
  • Nabíjení: 5 V, 500 mA.
  • Rychlost ventilátoru: standardní/vysoká.
  • Pro uživatele s obvodem hlavy 48 cm až 57 cm.
Filtr lze snadno vyměnit
Filtr lze snadno vyměnit

Masku můžete koupit například na AliExpressu za 58,90 dolarů, což je v přepočtu přibližně 1310 Kč.

Xiaomi Automatic Wine Bottle Electric Opener – otvírák na víno

Pokud patříte k častým konzumentům vína, nebo se rádi předvedete před návštěvou, možná oceníte použití moderní techniky pro vytažení korkových špuntů. Ano, druhým produktem dnešního přehledu je automatický elektrický otvírák na víno. Značka Xiaomi tak pokračuje v rozšiřování svého horizontu o další aspekt lidského života.

Automatický elektrický otvírák na víno
Automatický elektrický otvírák na víno

Princip fungování je velice jednoduchý: otvírák nasadíte vertikálně na hrdlo láhve, stisknete tlačítko a on během šesti sekund láhev otevře, bez ohledu na to, jakou sílu je nutné vyvinout k vytažení korkového uzávěru. Zpětným chodem pak vytažený špunt snadno sundáte.

Xiaomi Automatic Wine Bottle Electric Opener
Xiaomi Automatic Wine Bottle Electric Opener

Výrobce klade důraz na kvalitní provedení, které se týká nejen silného motoru, ale také ložisek z bronzové slitiny či ozubeného soukolí v útrobách. Zařízení je provedeno v klasické černé barvě, je 22 cm dlouhé, má průměr 4,8 cm a váží pouhých 365 gramů, díky čemuž je lehké a velmi pohodlné na přenášení.

Na jedno nabití otevře 70 lahví
Na jedno nabití otevře 70 lahví

O pohon se stará lithium-iontová baterie s kapacitou 550 mAh, jejíž nabití trvá 2,5 hodiny a poté dokáže otevřít až sedmdesát lahví vína. K nabíjení je použit port microUSB, takže otvírák lze nabít třeba nabíječkou z mobilního telefonu.

Otvírák Xiaomi Automatic Wine Bottle Electric Opener pořídíte například na BangGood.com za 700 korun.

Xiaomi Mijia Smartphone Gimbal – stabilizátor

Slovo gimbal pomalu proniká do češtiny jako označení pro stativ či držák fotoaparátu se stabilizací či přímo stabilizátor. V tomto segmentu trhu samozřejmě nesmí Xiaomi chybět, takže v polovině června přibyl v nabídce tohoto výrobce Xiaomi Mijia Smartphone Gimbal. Využijete ho především při točení videí.

Xiaomi Mijia Smartphone Gimbal
Xiaomi Mijia Smartphone Gimbal

Jedním z největších problémů při fotografování a pořizování videí je najít správnou formu stabilizace – ať už optickou nebo digitální. Právě v těchto situacích bývají jedním z nejlepších řešení mechanické stabilizátory, které poskytují komfort a kvalitu, jakou mobil nikdy nemůže nabídnout.

Stabilizátor od Xiaomi
Stabilizátor od Xiaomi

Gimbal nabízí tříosou stabilizaci s automatickým sledováním natáčeného objektu. Podporuje telefony s maximální hmotností 200 gramů a šířkou mezi 56 a 86 milimetry. Samotné zařízení váží 476 gramů a je nabízeno v kombinaci bílé a šedé barvy. Součástí je akumulátor s kapacitou 5000 mAh, slibující nepřetržitý provoz po dobu až 16 hodin. V dolní části rukojeti najdete speciální šroub, který umožňuje umístění stabilizátoru na jakýkoliv typ stativu.

V Číně se prodává za 599 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 2000 korun. To je skoro o třetinu méně, než za kolik se prodává konkurenční DJI Osmo Mobile 2.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.