3 (ne)známé produkty Xiaomi: sluneční brýle, chodící podložka a foťák

Máme tu opět pátek a s ním další pokračování našeho seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi. Podíváme se v něm na chytrý mobilní fotoaparát, přenosný chodící pás a sluneční brýle.

Xiaomi Xiaomo AI Camera – chytrý mobilní fotoaparát

Umělou inteligenci dnes najdete i ve spotřebičích, kde byste ji možná nečekali. Například v novém mobilním fotoaparátu Xiaomi Xiaomo AI Camera, který dokáže pořizovat snímky na základě gest a výrazů.

Xiaomi Xiaomo AI Camera
Xiaomi Xiaomo AI Camera

Zajímavý je způsob uchycení fotoaparátu magnety, díky kterým ho lze upevnit na kovové předměty, případně můžete využít polyuretanové lepidlo, kterým ho přichytíte na sklo, beton či dřevěný povrch. Místo tradiční samospouště přináší Xiaomi Xiaomo AI Camera pořizování snímků pomocí gest.

Pořizování snímků pomocí gest
Pořizování snímků pomocí gest

Výsledné fotky jsou následně vylepšovány chytrými algoritmy, které opraví případné nedostatky pleti. Pořízené fotografie lze prohlížet a stahovat pomocí aplikace pro chytré telefony a následně je sdílet na sociální sítě.

Z hlediska hardwaru je fotoaparát vybaven čipem se čtyřmi jádry Cortex A53, taktovanými až na 1,35 GHz. Interní úložiště má kapacitu 8 GB, kterou lze rozšířit pomocí paměťových karet o dalších až 32 GB. Samotné focení zajišťuje čip od Samsungu s podporou technologie fázového ostření se světelností f/2,2 a úhlem záběru 76 stupňů. Nahrává také video v rozlišení 720p při 30 snímcích za sekundu. Čočka je skleněná, skládá se z pěti vrstev, včetně antireflexního filtru. Energii zajišťuje akumulátor s kapacitou 910 mAh. Zařízení s rozměry 47 x 47 x 27 milimetrů váží pouhých 65 gramů.

Zařízení s rozměry 47 x 47 x 27 milimetrů váží pouhých 65 gramů
Zařízení s rozměry 47 x 47 x 27 milimetrů váží pouhých 65 gramů

Fotoaparát je zatím k dispozici v Číně za cenu 399 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 1350 Kč, seženete ho i na GearBestu za 80,41 dolarů (cca 1720 Kč).

Xiaomi WalkingPad – přenosný chodící pás

Pokud máte sedavé zaměstnání, vystavujete svůj organismus celé řadě zdravotních rizik. Někteří odborníci dokonce srovnávají škodlivost sedavého pracovního režimu s kouřením tabákových výrobků. Jenže kdy se máte projít, když sedíte v práci „od nevidím do nevidím“? Využít můžete třeba polední pauzu, kdy si v kanceláři rozbalíte další novinku z portfolia Xiaomi – přenosný chodící pás Xiaomi WalkingPad.

Xiaomi WalkingPad
Xiaomi WalkingPad

K hlavním rysům tohoto produktu patří skladnost a automatické řízení rychlosti chůze. Xiaomi WalkingPad vypadá jako běžný běžecký pás, nicméně je určen pro chůzi rychlostí 0,5 až 6 kilometrů za hodinu. Při rozměrech 120 x 41,5 centimetru váží 28 kilogramů, přičemž nosnost je stanovena na 90 kg. Produkt je vyroben z hliníkové oceli, pás z elastického materiálu.

Přenosný chodící pás
Přenosný chodící pás

Na přední straně najdete LED obrazovku, která poskytuje informace o době cvičení a dosažené rychlosti. Pás nabízí dva režimy pohybu: pro začátečníky výrobce doporučuje zvolit režim stabilní rychlostí, který lze nastavit pomocí bezdrátového ovladače. V automatickém režimu se pás zrychlí, pokud se uživatel přesune k přední straně a naopak zpomalí, jestliže „zaostává“.

Při chůzi se můžete dívat na televizi
Při chůzi se můžete dívat na televizi

Chodící pás Xiaomi WalkingPad podporuje synchronizaci s aplikací Mi Home a integruje se do systému „chytré domácnosti“. Po tréninku můžete přístroj složit na polovinu a schovat třeba pod pohovku nebo do skříně. Tloušťka ve složeném stavu je pouze 12,9 cm, snadnou a pohodlnou přepravu usnadňují kolečka.

Chůze je nejjednodušší a nejvhodnější formou cvičení pro lidi všech věkových kategorií. Trénink s Xiaomi WalkingPad je stejný, jako procházka venku, akorát nemusíte čelit nepřízni počasí.

Hlavními výhodami chůze jsou:

  • Zlepšuje flexibilitu a posiluje kosti.
  • Posiluje kardiovaskulární systém a svalový tonus.
  • Zvyšuje imunitu a snižuje riziko onemocnění.
  • Pomáhá zhubnout a zlepšuje náladu.

Na čínském trhu lze Xiaomi WalkingPad objednat na čínské crowdfundingové platformě YouPin za 1699 čínských jüanů, což je přibližně 5740 Kč. Zahájení dodávek je očekáváno 31. května.

Xiaomi TS Nylon Lenses – sluneční brýle

Čekali byste v portfoliu čínské společnosti Xiaomi sluneční brýle? Pokud sledujete náš seriál pravidelně, pak už vás určitě nic nepřekvapí! Xiaomi TS Nylon Lenses kombinují přesně ty vlastnosti, které byste od tohoto výrobce čekali: pěkný design za příznivou cenu.

Xiaomi TS Nylon Lenses
Xiaomi TS Nylon Lenses

Výrobek je dodáván v trojúhelníkovém balení, které zajišťuje stabilitu a zabraňuje poškození při přepravě a každodenním používání. Krabička nezabírá mnoho prostoru a snižuje riziko rozdrcení. Součástí balení je také hadřík pro čištění čoček a manuál v čínštině a angličtině.

Sluneční brýle od Xiaomi vypadají dobře
Sluneční brýle od Xiaomi vypadají dobře

Čočky jsou inspirovány tvarem takzvaných „leteckých brýlí“, celé tak mají stylový design. Mezi čočkami najdeme dvojitý kovový můstek; ze zkušeností recenzentů plyne, že brýle netlačí na nos. Komfort nošení má přímou souvislost s hmotností. Pokud porovnáme například se slunečními brýlemi Ray-Ban, což je značka s dlouholetými zkušenostmi na tomto trhu, zjistíme, že jejich hmotnost je 31 gramů, zatímco brýle od Xiaomi váží pouze 18 gramů. Proč jsou sluneční brýle Xiaomi tak lehké? Ve srovnání se skleněnými čočkami, používanými ve slunečních brýlích Ray-Ban, mají ty od Xiaomi výrazně lehčí nylonové čočky.

Sluneční brýle Xiaomi mají nylonové čočky
Sluneční brýle Xiaomi mají nylonové čočky

Kromě toho je na rám brýlí použita speciální nerezová ocel 304H s více než 25% obsahem uhlíku, která ve srovnání s běžnou nerezovou ocelí nabízí vyšší pevnost. Skla jsou k dispozici v několika barevných variantách, takže si každý vybere podle svého vkusu.

Sluneční brýle Xiaomi mají rám z nerezové oceli a jsou odolné vůči vodě a všem typům počasí. Mohou být použity ve venkovním prostředí, zejména při zážitcích plných adrenalinu a zábavy. Byly vyvinuty pro použití při jízdě na kole, horolezectví, rybolovu, kempování, turistice a jiných outdoorových aktivitách. Čočky z nylonu mají polarizační filtr a zajišťují stoprocentní filtraci UV záření. Používají je i známé značky, jako jsou Louis Vuitton, Gucci a další. Zásadní výhodou proti sklu je také odolnost proti nárazu. Nylon v tomto provedení byl široce používán v leteckém a vojenském oboru na nylonová hledí přileb, vojenské brýle a neprůstřelné sklo.

Čočky z nylonu mají polarizační filtr
Čočky z nylonu mají polarizační filtr

Tyto sluneční brýle pořídíte například na GearBestu za 49,31 dolarů, což je v přepočtu asi 1050 Kč.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnešních produktů byste rádi našli v našem e-shopu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.