3 (ne)známé produkty Xiaomi: odpuzovač komárů, klávesnice a myš

Je tu konec pracovního týdne a s ním již 48. pokračování našeho pravidelného seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi. Během jednoho roku jsme vám tak představili již 144 produktů tohoto čínského výrobce a zdaleka nekončíme! Dnes vám ukážeme tyto tři novinky: odpuzovač komárů, tichou mechanickou klávesnici a levnou bezdrátovou myš.

Xiaomi Mijia Mosquito Repellent – zbavte se komárů na celé léto

Pomalu ale jistě se blíží období horkých letních dnů, které je mimo jiné spojené s výskytem komárů. Zbavit se jich můžete na celé léto za celkem sympatickou cenu díky novince, kterou čínský výrobce prezentuje pod značkou Xiaomi Mijia Mosquito Repellent.

Zbavte se komárů na celé léto
Zbavte se komárů na celé léto

V těle novinky je insekticid transfluthrin který odpuzuje komáry. Jistě je na místě uvést, že je od roku 2012 je tato organická sloučenina schválena pro použití v EU. Náplň repelentu vystačí na 720 hodin. Za předpokladu, že je zapnutý 8 hodin denně, dokáže plnit svou funkci v průběhu celého léta (při osmi hodinách denně vydrží na 90 dní). Šikovná je funkce časovače, zajišťující automatické vypnutí přístroje. Napájení obstarávají dvě tužkové baterie, takže zařízení není nutné připojovat do zásuvky.

Xiaomi Mijia Mosquito Repellent stojí 200 Kč
Xiaomi Mijia Mosquito Repellent stojí 200 Kč

Xiaomi Mijia Mosquito Repellent se objeví v online obchodech právě dnes – tedy 8. června 2018. Předpokládaná cena je 59 čínských jüanů, což je v přepočtu jen 200 Kč. Ve srovnání s podobnými prostředky dostupnými na našem trhu přijde (v přepočtu na jednu noc) přibližně na polovinu.

Xiaomi Yuemi Pro Silent Edition – tichá mechanická klávesnice

Jako další máme na programu tichou mechanickou klávesnici Xiaomi Yuemi Pro Silent Edition. Klaviatura je nástupcem Yuemi MK01B, je jí velmi podobná a nejdůležitější charakteristikou oproti předchozímu modelu je nižší hlučnost.

Xiaomi Yuemi Pro Silent Edition
Xiaomi Yuemi Pro Silent Edition

Na vrchní straně najdeme 87 kláves, tělo je vyrobeno z hliníkové slitiny s povrchovou úpravou za použití anodického pískování. K dispozici jsou dvě varianty: s černými, nebo bílými klávesami. Jejich provedení zajišťuje účinnou absorpci většiny hluku generovaného při psaní.

Tělo je vyrobeno z hliníkové slitiny
Tělo je vyrobeno z hliníkové slitiny

Klávesy jsou vyrobeny z kombinace polykarbonátu a akrylonitrilbutadienstyrenu (PC a ABS), jež kromě odolnosti slibuje jedinečný a pohodlný kontakt s konečky prstů. K počítači se Xiaomi Yuemi Pro Silent Edition připojuje 1,6 metrů dlouhým kabelem s koncovkou USB-C.

Připojuje se kabelem s koncovkou USB-C
Připojuje se kabelem s koncovkou USB-C

Z dalších vlastností jmenujme bílé osvětlení, které lze konfigurovat v šesti úrovních a má nožičky pro naklonění klávesnice do úhlu až 6 °.

Ultra tichá klávesnice
Ultra tichá klávesnice

Cena klávesnice je stanovena na 599 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 2050 Kč.

Xiaomi Mi Wireless Mouse Youth Edition – bezdrátová myš

Na závěr tu máme další komponentu, kterou můžete připojit k počítači. Jedná se o bezdrátovou myš Xiaomi Mi Wireless Mouse Youth Edition. Pro snímání pohybu používá fázový fotoelektrický snímač s rozlišením 1200 dpi. Zařízení dostalo číslo modelu WXSB01MW a bude nabízeno v černém a bílém provedení.

Xiaomi Mi Wireless Mouse Youth Edition
Xiaomi Mi Wireless Mouse Youth Edition

Tělo Xiaomi Mi Wireless Mouse Youth Edition je vyrobeno z akrylonitrilbutadienstyrenu (ABS), boční plochy jsou kryty pogumovaným materiálem. Má lesklou povrchovou úpravu a ergonomický designem, díky kterému pěkně padne do dlaně. Životnost tlačítek je dle výrobce tři miliony stisknutí.

S počítačem komunikuje pomocí bezdrátového modulu
S počítačem komunikuje pomocí bezdrátového modulu

S počítačem komunikuje na frekvenci 2,4 GHz pomocí bezdrátového modulu, který zapojíte do portu USB. Velikost myši je 102 x 58 x 34 mm a hmotnost 70 gramů.

Cena bezdrátové myši Xiaomi Mi Wireless Mouse Youth Edition je 49 čínských jüanů, tedy přibližně 170 Kč.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnešních produktů byste rádi našli v našem e-shopu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.